مقالات

همه چیز در مورد شامپوهای فری سولفات

All about sulfate free shampoos

همه چیز در مورد شامپوهای فری سولفات

انتخاب یا عدم انتخاب شامپوهای فری سولفات این روزها تبدیل به یکی از پرچالش ترین نکات در هنگام خرید محصولات شوینده پوست و مو برای مصرف کنندگان شده است . به جهت افزایش سطح آگاهی مصرف کنندگان شاهد آن هستیم که خریداران در هنگام خرید محصولات مراقبتی پوست و مو علاوه بر دریافت مشاوره از متصدیان مربوطه در داروخانه ها و گالری های آرایشی بهداشتی، خودشان هم اطلاعات ذکر شده بر روی لیبل محصولات را به دقت بررسی می نمایند. از این رو خوشبختانه انتخاب خریداران هوشمندانه تر شده و تناسب بیشتری با نیاز واقعی پوست و مو آنها دارد، در این بخش سعی داریم یک بار برای همیشه دغدغه و چالش مصرف کنندگان نسبت به محصولات فری سولفات را برطرف سازیم و در گام اول تعریف علمی و روشنی از ترکیبات سولفاته را ارائه میدهیم :

ترکیبات سولفاته دسته ای از مواد شیمیایی هستند که به دلیل برخورداری از ویژگی کف زایی و رفع آلودگی ها و چربی ها استفاده زیادی در بین فرمولاسیون های محصولات بهداشت شخصی دارند، این دسته ترکیبات از سال ها قبل در صنایع شوینده استفاده میشده است اما رفته رفته با پیشرفت ابعاد مختلف علم در راستای بهبود کیفیت زندگی و به حداقل رساندن آسیب های حاصل از مواد شیمیایی برای پوست و مو، دسته ی جایگزین این ترکیبات طراحی و ساخته شده است که در عین دارا بودن توان شویندگی و رفع آلودگی های پوست و مو در سطح قابل قبول برای مصرف کنندگان، آسیب و مخاطرات ترکیبات قبلی را ندارد .

All about nanoheal sulfate free shampoos

 علت اصلی بروز مخاطرات و آسیب های پوستی از قبیل خشکی ، خارش پوست سر، التهابات و قرمزی، افزایش احتمال شکنندگی ساقه مو و …  بعد از مصرف طولانی مدت از محصولات دارای سولفات به این دلیل است که ترکیبات سولفاته در حین شویندگی یک لایه از چربی طبیعی و لازم برای حفظ سطح مطلوب رطوبت پوست سر را برداشته و این امر به مرور زمان باعث بروز انواع التهابات پوستی می شود.  با گذر زمان با از دست رفتن رطوبت مطلوب پوست ، موها دچار وز شدگی و حالت پروازی میشوند و حالت پذیری و انعطاف تارهای مو کاهش می یابد.

همچنین دسته ای از افراد که از پوست و مو دارای چربی بالا رنج میبرند به جهت رسیدن به حد قابل قبول پاکیزگی و نظافت شخصی تمایل به استحمام روزانه دارند اما غافل از اینکه اگر در هر بار استفاده از شوینده های دارای سطوح بالا سولفات استفاده کنند، به جهت برداشتن بی رویه چربی طبیعی پوست و مو سرشان، غدد چربی دستور بیشتری برای ترشح چربی داده و این مسیر به این سمت میرود که مصرف کننده با تعدد دفعات استحمام نه تنها احساس رضایت نداشته بلکه شاهد کاهش کیفیت سطح پوست و مو خود می باشد. بنابراین طبق نظر مشاورین و متخصصین تریکوتراپی که به صورت تخصصی بهداشت و سلامت مو را مورد مطالعه قرار میدهند، در انتخاب شوینده مناسب پوست و مو باید به این قضیه توجه کرد که استفاده روزانه از شوینده های سولفاته توصیه نمیشود و بهتر است در برنامه روتین بهداشت شخصی به صورت دوره ای هر دو دسته شوینده قرار داده شود.

همچنین شایان ذکر است که ترکیبات سولفات از نظر برداشتن و حذف لایه چربی پوست و مو سطح بندی دارند و انواع سولفاته تحت عنوان SLS بالاترین سطح آسیب و مخاطرات پوستی را به مرور مصرف از خود نشان میدهند و در ادامه طبقه های دیگر تحت عنوان SLES ، ALS و ALES  هم جز ترکیبات سولفاته بوده اما سطح آسیب رسانی آنها کمتر گزارش شده است. برای دسته ای از افراد که از عارضه هایی چون ریزش مو و التهابات پوستی و خشکی شدید ساقه مو رنج میبرند شوینده هایی توصیه میشود که عاری از هر چهار دسته ترکیبات سولفاته ها باشند .

 در پایان این بحث قصد داریم به تعدادی از مزایای شوینده های غیر سولفاته اشاره کنیم :

  • حفاظت از لایه چربی و محافظتی در برابر از دست رفتن رطوبت طبیعی پوست و مو
  • حفاظت بیشتر از موهای رنگ شده و کراتینه شده ( افزایش پایداری رنگ مو و تیمارهایی هم چون کراتین و بوتاکس مو )
  • بهره مندی از موهای با سلامت و استحکام بیشتر و عدم شکنندگی و مو خوره و وز
  • رفع التهابات پوستی شامل ( خارش ، قرمزی و زخم )
  • حفاظت از شکل و حالت طبیعی موهای فر دار و مجعد و عدم ایجاد گره و بد حالتی
  • عدم ایجاد التهاب برای چشم
  • حفظ طراوت و درخشندگی و رنگ طبیعی مو
  • مراقبت و کمک به احیا موهای آسیب دیده
  • کمک به بهبود و کاهش پوسته ریزی کف سر در افراد مستعد شوره و پوسته پوسته شدن
  • حفاظت بیشتر از محیط زیست

Nanoheal free sulfate shampoos

تیم تحقیق و توسعه برند نانوهیل به پشتوانه علمی و بهره مندی از به روز ترین ترکیبات سنتز شده اروپایی با بالاتریت سطح استاندارد و کیفیت ، در طراحی لاین شوینده های پوست و مو خود از عوامل شوینده غیر سولفاته نوین بهره برده  که در عین محقق سازی شویندگی در سطح قابل قبول به ارتقا سلامت پوست و مو نیز کمک میکند و همچنین حضور ترکیبات مغذی و ویتامینه در این فرمولاسیون به جهت عدم حضور سولفاته های مضرر، امکان جذب و اتصال بیشتری دارند .

برای دیدن و بررسی قیمت محصولات مراقبتی و درمانی پوست و همچنین محصولات مراقبتی و درمانی مو از لینک های مربوطه اقدام نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *