مقالات

شامپو مخصوص مو کراتینه شده بهتر بشناسید

Get to know the shampoo for keratinized hair better

شامپو مخصوص مو کراتینه شده

فرآیند کراتین کردن مو، برای ایجاد صافی انجام میپذیرد و برای این هدف از دسته ای مواد شیمیایی استفاده میشود که تا مدتی روی مو اثرشان حفظ میشود و در پایان انجام تیمار کراتینه کردن برای مو از فرد خواسته میشود برای حفاظت بیشتر و پایداری بهتر تاثیر فرآیند انجام شده از محصولات مراقبتی بدون سولفات استفاده کند. چراکه استفاده از محصولات دارای سولفات، لایه ای از سطح پوست و مو را برمیدارد و دوره پایداری فرآیند کراتین مو را کاهش میدهد و فرد ناگزیر خواهد بود در فواصل کوتاه، مجدد فرآیند صافی موهای خود را شارژ نماید که برای سلامت پوست و مو مصرف کننده مخاطره آمیز خواهد بود.

افراد بعد از انجام فرآیند کراتینه مو برای انتخاب پکیج مناسب برای روتین مو خود باید یکسری نکات را در نظر بگیرند، در ادامه به صورت موردی نکاتی مطرح میشود که توصیه میشود فرد در زمان انتخاب و خرید محصولات مناسب در نظر داشته باشد :

– شامپوهای مراقبتی برای افرادی که کراتین کرده اند باید عاری از ترکیبات نمکی سدیم کلراید باشد چرا که نمک ها زمان پایداری کراتین انجام شده روی ساقه مو را به شدت کاهش میدهند

– یکی از نگهدارنده های رایج در زمینه محصولات مراقبتی پوست و مو و شوینده ها، ترکیبات پارابن دار است؛ که در بین تولید کنندگان به جهت سهولت دسترسی و موجودی در سطح گسترده ای استفاده میشود؛ این ترکیب هم جز دسته ای از ترکیبات شیمیایی ست که پایداری فرآیندهای کراتین و بوتاکس مو را کاهش میدهد. بنابراین در انتخاب محصولات برای این دسته از افراد باید توجه شود نگهدارنده پارابن دار در فرمولاسیون محصول مد نظر استفاده نشده باشد و از نگهدارنده های ایمن و بدون پارابن استفاده شده باشد.

– برای شستشو موهای کراتینه شده حتما رعایت کنید از آب خیلی گرم در حین استحمام استفاده نشود.

– برای حفظ ویژگی های کراتینه مو توصیه میشود تا مدت حداقل 6 ماه از فرآیندهایی چون دکلره کردن و رنگ های بلوند کردن و فرآیندهای حالت دهی با مواد شیمیایی و دستگاه های حرارتی استایلینگ هم چون اتو مو و بابیلیس با حرارت بالا و طولانی استفاده نشود چراکه در طی فرآیند کراتینه موها آسیب پذیر تر از قبل شده اند و نیازمند مراقبت بیشتر هستند

– به جهت افزایش آسیب پذیری و نیاز بیشتر موها در این دوره نقش حضور ترکیبات مغذی ، پروتئین های ریز ساختار شده و ویتامین ها در تامین نیازهای پوست و مو، بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد.
محصولات تخصصی درمانی – مراقبتی نانوهیل در پکیج محصولات خود نیاز این دسته از افراد را در مراقبت از پوست و مو در نظر گرفته است و دارای شامپو و ماسک با آبکشی و هم چنین ماسک های بدون آبکشی بعد از حمام است تا بتواند نیاز مصرف کنندگان را به صورت اصولی و جامع در زمان استحمام و بعد از حمام پوشش دهد.

فرمولاسیون محصولات تخصصی نانوهیل بدون ترکیبات نمکی، سولفاته و هم چنین بدون پارابن می باشد و در مقابل دارای ترکیبات تغذیه کننده و به خصوص پروتئین های هیدرولیز شده جهت ترمیم و احیا مجدد می باشد.

Shampoo for keratin hair

برای دیدن و بررسی قیمت محصولات مراقبتی و درمانی پوست و همچنین محصولات مراقبتی و درمانی مو از لینک های مربوطه اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *